Reference

Katka a Darren / Lady
Máme 3-letou kříženku Kokršpaněla jménem Lady. Je to velmi nezávislý pes se silným loveckým instinktem, tím pádem zbožňuje pronásledování zvířat (zejména zajíců). V minulosti nám Lady několikrát utekla právě za zajícem, z toho jednou se dokonce přehnala přes 4-proudou silnici a ztratila se na celou noc. Dokážete si asi představit, jaké pocity jsme si zažili. Proto jsme se rozhodli najít trenéra, který nám s tím pomůže. Přes kamarádku jsme dostali doporučení na Roberta, který nám ukázal mnoho výcvikových triků a zásad. Ty používáme doma i při venčení a postupně jsme se s Lady dostali do situace, kdy jí věříme natolik, že ji venčíme na volno, což považujeme za úspěch, který jsme si na začátku stěží dokázali představit.

Florentine / Annie
Robert nám představil novou, na pozitivní posílení zaměřenou metodu, která skvěle funguje s mým Bostonským teriérem Annie. Vždy, když se potkáme, zaměřujeme se na každodenní problémy, se kterými se jako majitel pejska potkávám a jejichž řešení nám pomáhá žít s Annie harmonický městský život. Vztah mezi mnou a Annie je od doby, co jsme začali se společnými tréninky, mnohem bližší. Až teď vidím, jaký má můj pes potenciál a jak je šikovný v učení nových věcí. Robert má mnoho znalostí o psím chování a tréninkové teorii, což mi pomáhá chápat, jak vlastně pozitivní trénink funguje.

Natálka / Ziggy
Ziggy, pejsek z východoslovenské osady, který si prožil první měsíce života v nehezkých podmínkách a kterého jsem si byla vyzvednout z dočasné péče v Žilině. Na jednu stranu pejsek s velkým srdcem a vděčností za dříve nepoznanou lásku a vlídnost, na druhou stranu pytlíček plný skrytých problémů a strachů, které si se sebou přinesl. Přes kamarádku jsem se na doporučení dostali k Robertovi, se kterým jsem začali všechny problémy řešit jak jednotlivě, tak jako celek (práce na jeho sebevědomí, správná socializace, komunikace mezi námi). Některé pokroky byly patrné hned po první lekci (zpětně si uvědomuji, že jsem se začala učit a měnit zejména já, Ziggy už mnohé vlastně tak nějak uměl, jen to bylo potřeba v něm najít), některé trvaly týdny i měsíce (poslušnost, socializace) a na některých pořád pracujeme (sebevědomí). I když je rozdíl oproti začátku hned vidět, čeká nás pořád mnoho práce, se kterou nám Robert pomáhá.

Katka – sdružení Tety v akci / Bertík
Ráda bych poděkovala Robertovi za skvělou spolupráci, kterou nabídl našemu sdružení Tety v akci. Do dočasné péče se k nám dostal dospělý, vůči psům nesocializovaný kříženec Bertík (hůř vidí a slyší), u něhož se záhy ukázalo, že nesnáší nekastrované psí samce. Vyrazili jsme proto s Robertem na několikahodinovou procházku do parku, aby nám jako odborník na výchovu a převýchovu psů poradil. Robert sledoval Bertíka, jak se chová při setkání s jinými psy. Já sama už jsem se do parku se Bertem bála chodit, protože bez varování startoval po procházejících či probíhajících psech. Zjistili jsme, že Bertíkovi vadí především malí nekastrovaní psi a stěžejním přínosem pro mě bylo, že díky Robertovu přístupu se Bertík zklidnil a i já jsem získala větší klid a jistotu, což je základ při práci se psem, u kterého je potřeba napravit nějaký nedostatek v chování.
Robert při práci používá pozitivní metody. Názorně mi ukázal, jak je používat v Bertíkově případě a vše předvedl v praxi v konkrétních situacích. Je to samozřejmě běh na delší trať a Bertík zatím ještě stále nesnáší malé psy, ale při setkání s jinými psy už je z něho ovladatelný pes a nikoli běsnící monstrum, což bylo naším primárním cílem. Díky setkání s Robertem tak už v klidu chodím s Bertíkem do parku a na Bertíkově problému stále pracujeme.